Büyü Nasıl Yapılır

İnsanı insan yapan duygularıdır kısaca insan duygulardan oluşan bir bütündür. Dinler ve ahlak kuralları insanı iyi olmaya yönlendirse de tüm duyguların iyi niyetli olması beklenemeyeceği için bütün insanların aynı erdeme sahip olması da beklenemez. İnsanlar sevdikleriyle mutlu bir hayat sürmeyi hedeflerken yuvalardaki huzuru bozacak, insanın aşının azalmasına neden olacak, yuvalara ortak koşacak bir bela her zaman için çevrelerinde olacaktır. Bu habis bela büyüdür ve insanoğlu var olduğundan beri ilgisini çekmektedir. Bu nedenle insanların büyüler hakkında ve büyü nasıl yapılır diyerek fikir sahibi olmaya çalışmaları doğaldır. İnsanlar kendilerini büyülere aşırı ilgi duyan ve yaptırmaktan çekinmeyen insanlardan uzak tutmaya çalışmalıdır. Büyü işlemlerini genellikle kişinin en yakınlarının yapıyor olması çoğu zaman bu çabayı boşa çıkarır. Bazı durumlarda ise farklı olaylar gelişir ve insanın canına tak ettiği durumlarda çok uzak duran kişilerin bile büyü yaptırma yoluna gittikleri görülür. Büyülerin insanlar için son umut olma gibi bir durumları söz konusudur.

En Çok Başvurulan Büyüler

Ülkemizde en sık başvurulan ve bağlamak amaçlı büyü nasıl yapılır sorusuna neden olan büyülerdir. Herhangi bir nesneye düğüm atma yoluyla, kilitleri veya bıçakları kapama yoluyla ve daha birçok yöntem kullanılarak yapılırlar. Bağlama büyülerinde amaç uygulanan insanları veya kötülükleri bağlamaktır. Bu büyüler insanların günlük hayatlarındaki pratik tecrübelerine dayanır ve bazı kötü kuvvetleri ve cinleri bağlayıp onları zararsız hale getirmek için düğüm atma yöntemi gelişmiştir. Bu nedenle bağlama büyülerinde çeşitli şekillerde düğüm atma yoluyla yapılan uygulamalar çok yaygındır. Bağlama büyüleri insanların dilini, uykusunu, kısmetini ya da erkekliğini bağlamak gibi amaçlarla yapılabilir ve bu uygulamalar kara büyü sınıfında yer alır. Bu büyülerin ak büyü sınıfına giren yapılma nedenleri de vardır ve buna verilebilecek en iyi örnek dış etkenler nedeniyle sorumluluklarını yerine getirmeyen eşlerin tekrar evlerine bağlanması için yapılan uygulamalardır.

Büyüler akimler Tarafından Yapılır?

Son derce tehlikeli olan ve büyü nasıl yapılır sorusunun sorulmasına neden olan bu uygulamalar medyumlar yanda medyum hocalar tarafından yapılır ve insanların kendilerinin büyü yapmaya kalkışması çok sakıncalı sonuçlar doğurur.

Bir cevap yazın