Kahve Telvesi Büyüsü

Kahve falı, kahve içildikten sonra sadece eğlence amaçlı yapılan bir uygulamadan çok daha fazlasıdır. Kendine has kuralları olan kahve telvesi büyüsü yapan kişinin deneyimli olmasını gerektirir. Diğer büyülerde olduğu gibi bu uygulamada da bilgiye ihtiyaç vardır. Bu amaç için yazılmış pek çok kaynak bulunmaktadır ve fal bakan kişi bunlara hakim olmalıdır. Hem bakım esnasında uygulanacak kuralları hem de bakım sonrasında alınacak tavrı bilmek gerekir.

Kahve Falına Bakmaya Başlamadan Önce

Kahve falına bakarak gerçekleştirilen kahve telvesi büyüsü için kurallar kahvenin pişirilmesi aşamasında başlar. Kahve sadece falına bakılacak kişi için yapılır. Toplu yapılan kahvelerle kahve telvesi büyüsü yapılmaz. Bir fincandan sadece günde bir kez fal bakılabilir. Fincan daha önce de fal bakmak için kullanılmışsa artık uygun değildir.

Pişirme esnasında kullanılacak kahve miktarına dikkat edilmelidir. Kahvenin telvesi yoğun ya da sulu olmamalıdır. Fal baktırma amacıyla pişirilen kahve orta şekerli olmalıdır. Kahveyi içen kişinin şekeri hissetmesi istenir. Fal baktırma amaçlı içilen kahve hep aynı noktadan içilmelidir. Kahve falına gece bakılmasının uğursuzluk getirdiğine dair bir inanış olduğu için gündüz yapılan bakımlar önerilir.

Kahve Falı Bakımı Aşaması

Fal baktıracak kişi kahvesini tikten sonra kahve telvesi büyüsü için tabağı fincanın üzerine koyup bir defada ters çevirmelidir. Ters çevrilen fincan bir iki kez çevrilir bu çevirme kahve telvesinin eşit dağılmasını sağlar. Aynı zamanda fal baktıracak kişi kahve fincanını çevirirken bir dilek tutar. Tutulan dileğe olumsuzluk yansımasın diye fincanın soğuması sabırla beklenmelidir. Soğumadan açılan fincan bakımı yapılacak kişiye zarar gelmesinin habercisi olarak kabul edilir. Önce fincandaki fala ardından ise tabaktaki fala bakılır ve bakım yapıldıktan sonra fincan ve tabağı birbirinden uzak yerlere konur. Fincan ile tabakta bulunan telvelerden uyumsuz bilgiler alınıyorsa fincana yapılan bakım geçersiz kabul edilir. Fal bakan kişi bakım esnasında dört farklı konuya değinmelidir. Telvenin üst kısmı olumlu alt kısmı ise olumsuz olayların habercisidir. Kahve falına bakan kişi şekillerle fazla ilgilenmemelidir. Gerçek falcıların ve medyumların falda gördüklerinin aslında şekillerle alakası yoktur.

Bir cevap yazın