İri Tuz Büyüsü

Tuz büyülerinin farklı çeşitleri vardır ve iri tuz büyüsü de bunların arasında yer alır. Hangi yöntem kullanılırsa kalsın Kafkaslar bölgesinden gelen ve uygulanmaya başlayan bu büyü sadece iki hafta süresinde etki etmesiyle bilinir. Bu büyü kardeş ülke Azerbaycan’da çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bebekli Tuz Büyüsü

Hazırlanan temsili bebeğin karın bölgesine bir miktar tuz yerleştirilmesi ve ardından bu bebeğin gezdirilmesi suretiyle yapılan bir büyüdür. Büyülenecek kişi kadınsa beyaz, erkekse kırmızı kumaş kullanılarak bebek hazırlanır. Bu uygulamada bebeğin içine yerleştirilen tuzun iri tuz büyüsü için olduğu gibi iri olmasına gerek yoktur normal tuz kullanılarak da uygulama gerçekleştirilebilir. Hazırlanan bebek iki hafta süreyle büyülenmek istenen kişiyle karşılaşma ihtimalinin olduğu yerlerde büyü yapan kişi tarafından dolaştırılır. Karşılaşmanın sık sağlanması büyünün gücü açısından etkili olacaktır. İki hafta içinde aşık edilmek istenen kişide duygular oluşacak ve büyü yapan kişiye yakınlaşacaktır. İki hafta gezdirildikten sonra, insanların eline geçme imkanı olmayan bir noktadan akarsuya bırakılır.

Kavurarak Yapılan Tuz Büyüsü

Kavurarak yapılan tuz büyüsü herhangi bir Arabi ayın ilk cuması, Cuma salası okunmadan önce uygulanır ve aşık etme amaçlı yapılan bir bağlama büyüsüdür. Birtakım ayetler önerilmektedir ve bu ayetler bir miktar tuz üzerine 71 kez okunur. Tuz üzerine yapılan okuma işlemi tamamlandıktan sonra tuz niyet edilerek ateşe atılır ve kavrulması sağlanır. Çok güçlüdür ve büyü yapılan kişi derhal etkilenecek ve kendisine büyü yapan kişinin yanına gelecektir.

İri Tuz Büyüsü Nasıl Yapılır?

Tuz ile yapılan büyü uygulamalarından bir diğeri ise iri tuz büyüsü olarak bilinir. İri tuz büyüsü düşünüldüğünün aksine büyü yapmak için değil insanlar büyülerin negatif etkilerinden kurtarmak için yapılır. Bir avuç iri tuz alınır ve bu tuzun üzerine Kuran’dan okumalar yapılır. Fatiha suresi ve okunan diğer ayet 70’er kez tekrarlanmalıdır. Ayrıca tuz üzerine 70 kez ihlas, 70 kez felak ve 70 kez nas sureleri okunur. En sonunda da 70 kez salavatı şerif okunur. Üzerine okumalar yapılan bu iri taneli tuz, büyüye uğrayan kişiye üç gün süreyle yedirilir. Üçüncü gün büyünün olumsuz etkilerinin oryadan kalktığı görülecektir.

Bir cevap yazın